راهنمای خرید چراغ های نوار LED

در اینجا می توانید هر اطلاعاتی را در مورد چراغ های نوار LED بیاموزید، بخشی را که به آن علاقه دارید را بیابید تا دانش بیشتری کسب کنید. این مقاله درباره چراغ‌های نوار LED، منبع تغذیه، کنترل‌کننده، لوازم جانبی، و نحوه اتصال چراغ‌های نوار LED و غیره وجود دارد.

چراغ های نواری ال ای دی

◄ همه چیزهایی که باید قبل از خرید چراغ های نوار LED بدانید

6 نکته مهم قبل از خرید چراغ های LED نواری لازم است مد نظر داشته باشید. سوالاتی که قبل از انتخاب نوع چراغ گردان ال ای دی از خودتان بپرسید به شرح زیر است.

1. من می خواهم چراغ های نوار LED را کجا قرار دهم؟ داخلی یا خارجی؟

• چراغ های گردان LED ضد آب چیست؟

• چگونه می توان چراغ های نواری LED ضد آب را برش داد و وصل کرد؟

2. چقدر روشنایی LED نیاز دارم؟

3. ولتاژ کار موجود است؟

• تفاوت نوارهای led پنج 5 ولت در مقابل 12 ولت در مقابل 24 ولت

4. چراغ نوار LED برای پروژه من چه مدت مناسب است؟

5. آیا برای تنظیم رنگ و روشنایی LED به کنترلر نور LED نیاز دارم؟

6. چگونه چراغ های نوار LED را تغذیه کنیم؟

چراغ های LED چیست؟

با محبوبیت چراغ های LED، نوارهای نور LED به وجود آمدند. چراغ‌های نواری LED به عنوان چراغ‌های طناب LED نیز شناخته می‌شوند.

همانطور که از نام آن مشخص است، نور نوار LED مانند یک نوار است. اجزاء آن یک برد مدار چاپی با دستگاه نصب روی سطح یا چراغ های LED SMD و سایر قطعات الکتریکی است و پشت آن یک چسب 3M است که به راحتی نصب می شود.

چیزی که چراغ‌های طنابی LED را منحصر به فرد می‌کند این است که نوارهای قابل برش هستند و خطوط برش زیادی در امتداد نوارهای روشنایی وجود دارد که خیلی از افراد را شگفت‌زده می کند.

چراغ نواری led

چراغ های نوار LED دارای مزایای بی شماری ، طول عمر طولانی، نصب آسان، مصرف انرژی کمتر، حفاظت از محیط زیست مواد، رنگ های ایمن و متنوع و دمای رنگ هستند.

ولتاژ کاری این چراغ های نواری شامل ولتاژ پایین 5 ولت، 12 ولت، 24 ولت، 36 ولت، 48 ولت و چراغ های نواری ولتاژ بالا (AC110V/220V) می باشد.

1. چراغ های نواری LED چگونه کار می کنند؟

هنگام اتصال نوار LED به منبع تغذیه (که درایور LED، ترانسفورماتور LED نیز نامیده می شود)، جریان از نوار عبور می کند و دیودهای ساطع کننده نور آن باعث درخشندگی می شود. توجه داشته باشید که جریان باید در محدوده استفاده معمولی از نوار نور باشد. جریان نمی تواند خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، خیلی زیاد نوار LED را می سوزاند و یا باعث روشنایی خیلی کم از چراغ های LED می شود.

چراغ LED با قطب های مثبت و منفی مشخص شده است و نشان می دهد که نوار LED باید به قطب های مثبت و منفی منبع تغذیه متصل شود تا قابلیت کار کردن داشته باشند.

به طور کلی، چراغ های نوار LED به شما می گویند که چه ولتاژی نیاز دارد. و ولتاژ نیز در نوار مشخص شده است. بنابراین، اگر می خواهید از چراغ های طنابی led لذت ببرید، به ولتاژ کار توجه کنید. در غیر این صورت کار نخواهد کرد.

توان وات یکی دیگر از عوامل مهم در کار نوارهای led است. اگر می خواهید وات نوار روشنایی led خود را بدانید، در نوار led مشخص نشده است، باید مشخصات نوار led را پیدا کنید تا ببینید چه واتی استفاده می کند.

چراغ های نوار LED را کجا نصب کنیم؟

متداول‌ ترین مکان‌ها برای نصب چراغ‌های LED در خانه عبارتند از: اتاق خواب، سقف، دیوار، زیر کابینت ، زیر پیشخوان، پله‌ها ، آشپزخانه و حمام. در این مکان ها می توان نوارهای نور LED را به عنوان چراغ های روشنایی یا چراغ های جوی نصب کرد.

از چراغ های LED نواری ضد آب در فضای باز معمولاً در استخرها، پارک ها، پشت بام ها، پله ها و غیره استفاده می شوند.

محل نصب نوارهای led متعدد است. تا زمانی که قوانین استفاده از نوار نور رعایت شود، می توان از آن در هر مکانی استفاده کرد.

چه مدت می توانید یک نوار LED را اجرا کنید؟

به طور کلی طول چراغ های طناب LED 5 متر / 16.4 فوت در هر رول است. با توجه به مطالب ذکر شده در بالا، برای اینکه نوارهای led به طور معمول کار کنند، باید از صحت جریان کار، ولتاژ، وات و سیم کشی مطمئن شوید که همگی از عوامل مهم هستند. این عوامل تعیین می کنند که چه مدت می توانید یک نوار LED را اجرا کنید.

اگر نور نوار LED 12 ولت شما 5 متر / 16.4 فوت و پروژه روشنایی شما 10 متر / 32.8 فوت است، آیا می توانید از چراغ نوار LED 12 ولتی 5 متر / 16.4 فوت استفاده کنید؟ پاسخ بله است. می توانید از دو نوار led که آنها را به هم متصل می کنند استفاده کنید و آن را به یک نوار led 10 متری / 32.8 فوت تبدیل کنید.

با این حال، با افزایش طول نوار، قدرت نیز افزایش می یابد. اگر وات نوار LED 100 وات باشد، زمانی که طول آن 10 متر / 32.8 فوت شود، قدرت تغییر می کند. و الان 200 وات می شود.

ما باید به مشکل افت ولتاژ هنگام اجرای نوارهای LED فوق العاده طولانی توجه کنیم.

افت ولتاژ چیست؟

به دلیل طول زیاد و منبع تغذیه ناکافی، نوار نور دارای کاهش روشنایی LED و تغییر رنگ LED نور سفید خواهد بود.

واضح ترین راه برای مشاهده افت ولتاژ روشن کردن چراغ های LED با رنگ نور سفید است. نور سفید نوار به تدریج زرد می شود و با افزایش فاصله به رنگ نارنجی و قرمز در می آید. این یک مثال معمولی از افت ولتاژ LED است. در نهایت، هنگامی که 100٪ افت ولتاژ وجود دارد، روشنایی LED از بین می رود.

راه حل برای افت ولتاژ LED این است که نوار نور LED را به اندازه کافی تغذیه کنید. در جایی که رنگ سفید LED زرد می‌شود، هنگام اجرای چراغ‌های LED فوق‌العاده بلند، به این معنی که باید منبع تغذیه جداگانه تهیه کنید.

افت ولتاژ در چراغ های نواری led

چراغ های نواری با جریان ثابت فوق العاده طولانی در لیست محصولات تولیدکنندگان وجود دارد تا مشکل افت ولتاژ LED را جبران کند. جریان ثابت به این معنی است که روشنایی LED نوار نور LED بلند همیشه یکسان است. بنابراین نوار LED جریان ثابت می تواند باعث شود که روشنایی LED ثابت بماند و در عین حال به کارکرد فوق العاده طولانی برسد.

ما گزینه های طول نوار LED 10 متر / 32.8 فوت، 15 متر / 49.2 فوت، 20 متر / 65.6 فوت، 30 متر / 98.4 فوت و 50 متر / 164 فوت را پیشنهاد می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *